Napadení řidiče sanitky na LSPP

.

Řidiče sanitky ohrožoval pistolí

21:10 | Pátek 03. 08. 2007

Tachov - Opilého muže ozbrojeného nabitým revolverem, slzným plynem a elektrickým paralyzérem dnes před budovou tachovské polikliniky zpacifikovali městští strážníci.

Přivolal je řidič sanitního vozu, na kterého muž zbraň vytáhl. Média o tom informoval zástupce vrchního strážníka Městské policie v Tachově Milan Kašpar. Spícího opilce, který má bydliště v Lomu u Tachova a pracuje jako hrobník, objevili zaměstnanci v čekárně na pohotovosti. Řidič sanitky, jenž tam doprovázel svoji ženu do služby, muže vzbudil a vyzval jej, aby odešel. Dotyčný na něj vytáhl pistoli ráže 7'65 se zásobníkem. Pak se vzájemně dostrkali před budovu a zatímco volal řidič na pomoc policii, ukryl muž zbraň do holinky," uvedl Kašpar.

Na místo jako první přijela hlídka strážníků. Agresivního opilce, který jim odmítl předložit průkaz totožnosti, zpacifikovali a spoutali. Vzápětí na pomoc dorazily tři policejní vozy s muži v neprůstřelných vestách. "Zadrženému muži bylo naměřeno 1,77 promile alkoholu a skončil na záchytce. Případ budou nadále šetřit tachovští policisté," dodal Kašpar.

Zdroj : bleskove.cz

Články s množící se tématikou napadání posádek ZZS za poslední dva roky naleznete na www.katastrofy.com