Napadený pacient kterému chtěla posádka pomoci, napadl záchranáře

18.05.2011

Napadený pacient kterému chtěla posádka  pomoci, napadl záchranáře

Další případ napadení záchranáře

V pátek 13.5.2011 večer došlo k dalšímu případu fyzického napadení posádky pražských záchranářů. Posádka rychlé zdravotnické pomoci byla do parku Klamovka v Košířích přivolána k údajně napadenému 30letému muži, který byl obklopen skupinou asi patnácti podnapilých nebo intoxikovaných osob. Na místě zasahovala i policejní hlídka.

Došlo ke slovním útokům a provokacím. Během ošetření pacient náhle několika kopanci zasáhl záchranáře do hrudníku. Bolestivé zranění skončilo pracovní neschopností záchranáře. Celý případ bude mít soudní dohru, bylo podáno trestní oznámení.

Předmětem šetření je i dubnový případ napadení, kdy agresivní pacient způsobil záchranáři zlomeninu zápěstí. Od začátku letošního roku eviduje pražská záchranná služba pět případů napadení, z toho dva (výše zmiňované případy) skončily pracovní neschopností.

Zdroj: USZS HMP