Návrhy KZ ZZS ČR do novely ZÁKONA 96/2004 Sb. a novely VYHLÁŠKY 424/2004 Sb.

01.09.2006

.
Dne 31.8.2006 proběhla na odboru krizové připravenosti Ministerstva zdravotnictví ČR schůzka, na které jsme za KZ ZZS ČR představili a vysvětlili naše návrhy k připravovaným novelám zákona 96/2004 Sb. a vyhlášky 424/2004 Sb. Tato schůzka byla dojednána a všemi stranami termínově potvrzena na minulé schůzce, která se konala 6.6.2006, a o níž jste byli informováni aktualitou ze 7.6.2006
O to větší bylo mé překvapení, že za Českou asociaci sester ( ani za sekci ZZS ) se bez jediného slůvka omluvy předem, nezúčastnil nikdo. Nebyl vyslán ani nějaký náhradník s materiály, když už nemohl nikdo z pěti minule zúčastněných reprezentantů ČAS. Tím pádem jsme ani nemohli porovnat naše návrhy s návrhy ČAS, jak bylo domluveno minule a předat takto sladěný materiál do připomínkového řízení společně. Je to jednak škoda, ale hlavně takové chování postrádá známky seriózního jednání.
Protože jsme ale u nás v komoře záchranářů vždy připraveni na různé varianty, předali jsme bez ohledu na předchozí domluvy pouze naše návrhy úprav a změn zmiňovaných legislativních novel, neboť nám jde opravdu o to, aby zákonné normy, které mají vliv na naše profese i na chod ZZS byly v souladu se skutečnými potřebami těchto organizací, ale i s potřebami nás záchranářů. Pokud se to podaří zajistit, vydělá na tom ve všech souvislostech nakonec pacient.
Nyní k návrhům novel.
Je zapotřebí, aby jste tyto návrhy posuzovali v kontextu daných zákonů, jednotlivých ustanovení a paragrafů. Nespěchejte, otevřete si zákon a vedle něj naše návrhy k novelizaci a v klidu a bez emocí porovnejte to, co navrhujeme upravit.
Aby jste nic nemuseli hledat, vše jsem připravil zde : Úplné znění zákona 96/2004 Sb. a zde naše návrhy na úpravu zákona 96/2004 Sb. Úplné znění vyhlášky 424/2004 Sb. a zde naše
návrhy na úpravu vyhlášky 424/2004 Sb.