Nehoda RZP u Vamberka si vyžádala 2 životy, řidiče sanitky a pacienta

24.06.2011

Nehoda RZP u Vamberka si vyžádala 2 životy, řidiče sanitky a pacienta

Sanitka se při předjíždění střetla s kamiónem,
dva mrtví

Vůz rychlé zdravotnické pomoci havaroval v noci na pátek na silnici první třídy u Vamberka na Rychnovsku. Při střetu s protijedoucím kamiónem dva lidé zemřeli, další dva jsou zraněni. Podle prvních informací se nehoda stala při předjíždění.

Nehoda se podle policie stala na silnici první třídy číslo jedenáct mezi Vamberkem a Rybnou nad Zdobnicí. Silnice byla uzavřena, podle policie uzavírka potrvá do jedenácti hodin. Provoz je odkloněn na objízdné trasy.

„Ze zatím nezjištěných příčin došlo k čelnímu střetu sanitního vozu s protijedoucím kamiónem. Sanitka předjížděla traktor, po střetu dva lidé zemřeli,“ řekla Novinkám v pátek ráno mluvčí policie v Rychnově nad Kněžnou Alena Kacálková.

Na místě zemřel řidič sanitky a transportovaný pacient, dalšího těžce zraněného záchranáři transportovali do nemocnice v Hradci Králové. Druhý zraněný skončil v nemocnici v Ústí nad Orlicí.

Petr Nový, Novinky

Zdroj: novinky.cz