Nehoda vozidla ZZS v Ústí n/Labem

22.11.2007

.

Auto narazilo do sanitky, i když měla zapnutý maják

Záchranka zrovna vjížděla do křižovatky na sídlišti Severní terasa ze směru od nemocnice. Podle svědků měla puštěnou sirénu i maják. Zprava se ale do silnice řítila také stříbrná Mazda. Náraz odhodil vozidlo záchranářů na pravou stranu, tam se ambulance zastavila až o sloup s dopravním značením.
Další sanitky odvezly z místa střetu dvě zdravotní sestry a řidiče nabourané ambulance k ošetření.
Kromě semaforů držel stožár, do kterého sanitka narazila, také troleje, ty se ale po nárazu zpřetrhaly a výpadek proudu tak asi na dvě hodiny uvěznil trolejbusy na okolních zastávkách.
Dopravní policie už delší dobu upozorňuje na to, že tato křižovatka je jedním z nejrizikovějších míst v Ústí nad Labem. Přestavbu na kruhový objezd se jí ale zatím nepodařilo prosadit.

video zprávy TV NOVA