Nehoda ZZS. Zraněna záchranářka a dvě malé děti, z toho jedno těžce!

05.03.2015

Nehoda ZZS. Zraněna záchranářka a dvě malé děti, z toho jedno těžce!

Sanitka mířila k zásahu, ale nedojela. Pro zraněné dítě musel přiletět vrtulník

Foto: HZS Karlovarského kraje

Hory - K hlášené události vyjížděla ve středu večer sanitka krajské záchranné služby. Na místo však nedojela, kvůli dopravní nehodě. Nehoda si vyžádala celkem tři zraněné, z toho dvě děti a jednoho záchranáře ze sanitky.

Během jízdy k hlášené události v Horách u Karlových Varů se ve středu večer sanitka záchranné služby srazila s osobním autem. Na místo tak okamžitě vyrazila další posádka záchranky a také karlovarští hasiči. Za nehodou podle prvních poznatků od policistů zřejmě stojí řidič záchranky. "Sanitku řídil 36 letý řidič. Záchranka jela se zapnutým výstražným světelným zařízením, a to v obci Karlovy Vary ve směru na Loket. Z důvodu otáčení přejel vpravo na kraj komunikace, přičemž zřejmě přehlédl souběžně jedoucí vozidlo značky Škoda, se kterým se střetl," uvedla krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

To řídila 27letá řidička. Při dopravní nehodě došlo ke zranění jejích dvou synů, kdy 4 letý chlapec byl letecky transportován do fakultní nemocnice v Plzni a 7 letý byl převezen k lékařskému ošetření do Karlovarské nemocnice. Tam byl s lehkým zraněním převezen i řidič sanity a jeho spolujezdkyně.

"Po odletu vrtulníku hasiči osvětlovali místo zásahu pro potřeby policie, po závěrečném úklidu se mohli vrátit zpět na základnu. Silnice z obce Hory směrem na Loket byla přes dvě hodiny zcela uzavřena," popsal mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Alkohol byl u obou řidičů vyloučen orientační dechovou zkouškou. "Škoda byla předběžně odhadnuta na částku přesahující 260 tisíc korun," uvedla Týřová.

Více + fotogalerie ZDE