Nepřijetí zákona o ZZS automaticky neznamená, nebudovat stanoviště

09.01.2010

Nepřijetí zákona o ZZS automaticky neznamená, nebudovat stanoviště

Další stanice zdravotnické služby v kraji nebudou

Pardubický kraj zatím nezřídí další stanice a posádky zdravotnické záchranné služby. Potvrdila to krajská radní odpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová (ČSSD)

Kraj původně počítal s tím, že od letoška k 15 dosavadním střediskům postupně do roku 2012 přibude dalších pět stanic.

„Nebyl přijat zákon o záchranných službách. Z něho vyplývalo zřízení dalších pěti stanovišť v Pardubickém kraji, aby se splnily dojezdové časy,“ řekla Tauberová.

V současnosti musejí záchranáři přijet na místo do 15 minut. Změna navrhovala, že se dojezdové časy nastaví v rozmezí od pěti do 20 minut v závislosti na hustotě osídlení nebo na četnosti rizikových aktivit na daném území.

Tím je míněna například vyšší koncentrace průmyslových podniků, což zvyšuje riziko havárií. Podle radní Tauberové je možné, že po volbách zákon projde Poslaneckou sněmovnou a Senátem.

První středisko by pak mohlo vzniknout v Seči na Chrudimsku v budově, kde už sídlí hasiči. Stačilo by pouze najmout zdravotníky.

Zdroj: zdn.cz