Nová pracovní místa. Jihočeši otevřeli novou základnu ve Vyšším Brodě

Nová pracovní místa. Jihočeši otevřeli novou základnu ve Vyšším Brodě

Jihočeští záchranáři mají ve Vyšším Brodě

novou výjezdovou stanici

Jihočeská záchranná služba zahájila v říjnu provoz na novém výjezdovém místě. Tím se stala stanice ve Vyšším Brodě na Českokrumlovsku. Jde tak o 28. výjezdovou základnu jihočeských záchranářů. ČTK o tom informovala jejich mluvčí Petra Kafková.

Stanice ve Vyšším Brodě je obsazena ve dvanáctihodinovém denním provozu posádkou rychlé zdravotnické pomoci bez lékaře. „Její dojezdový rádius pokryje především příhraniční oblast mezi obcemi Lipno nad Vltavou, Rožmitál na Šumavě a Dolní Dvořiště. Činnost výjezdové základny je řízena Zdravotnickým operačním střediskem, které vysílá posádku na základě tísňového volání na linku 155,“ řekla Kafková. Záchranáři mají ve Vyšším Brodě stanoviště v budově Policie ČR.

Jihočeská záchranná služba jen za letošní první pololetí zasahovala u 35.833 případů. Největší procento případů tvořili pacienti s interními a oběhovými potížemi. Záchranáři nyní disponují 28 výjezdovými základnami s 50 posádkami přes den a 43 posádkami v nočních hodinách. Organizace ročně hospodaří s rozpočtem přibližně 350 milionů korun.

Ředitel jihočeské záchranné služby Marek Slabý před časem uvedl, že by výhledově přivítal zřízení také jednoho stanoviště v blízkosti dálnice D3.

Zdroj: zdn.cz