Nová stanoviště ZZS Zlínského kraje

21.11.2009

.

Zlínská záchranka má po dvou letech opět ředitele

ZLÍN: Od 1. listopadu má Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje oficiálně nového ředitele. V pondělí v dopoledních hodinách předali zástupci krajského úřadu jmenovací dekret MUDr. Antonu Vaňovi.

06.11.2009

V minulosti působil jako ředitel a později vedoucí lékař záchranné služby v Uherském Hradišti. Od listopadu 2007 vykonával funkci zástupce ředitele. Jmenován byl na základě výsledku výběrového řízení, které proběhlo na počátku letošního září.

Zdroj: katastrofy.com

Slavnostní prosinec záchranné služby

ZLÍNSKÝ KRAJ: 3. prosince v 10 hod. dopoledne proběhne v novém objektu záchranné služby ve Valašském Meziříčí slavnostní otevření. O pár dnů později proběhne další slavnostní akce v Uherském Brodě.

20.11.2009

Projekt výstavby výjezdového stanoviště ve Valašském meziříží se začal připravovat již v roce 2006, realizace byla zahájena v říjnu minulého roku. Nová budova záchranky byla financována ze zdrojů ROP pro Střední Moravu a celkové náklady na výstavbu dosáhly částky přes 26 mil. Kč.

Pokud se podaří dořešit problémy s připojením telefonní přípojky, bude ostrý provoz nové budovy zahájen v první polovině prosince.

Další významná událost čeká záchranáře v zápětí 8.12., kdy dojde ke slavnostnímu otevření nové budovy výjezdového stanoviště v Uherském Brodě.

Časová osa přípravy a budování tohoto objektu se téměř shoduje s projektem ve Valašském Meziříčí. Plány související s projektem výstavby se datují do roku 2006, intenzivní práce na realizaci započaly v roce 2008.

Investiční akce byla plně financována Krajským úřadem Zlínského kraje, který na vybudování vynaložil prostředky ve výši 15 mil. Kč. Podobně jako ve Valašském Meziříčí bude objekt uveden do provozu během první poloviny prosince.

Zdroj: ZZS Zlínského kraje Autor: Petr Olšan

Zdroj: katastrofy.com