Nové prostory ZZS a ZOS ve Zlíně

13.10.2008

.

Záchranná služba má nové krajské středisko

ZLÍN: Nově vybudované krajské středisko Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje (ZZS) bylo dnes slavnostně otevřeno ve Zlíně. Investorem stavby, která probíhala od září loňského roku, je Zlínský kraj. Výstavba nového sídla za zhruba 120 milionů korun zajistila doposud chybějící centrum i v rámci integrovaného záchranného systému kraje.

06.10.2008 Aktualizováno 06.10.2008 22:10:37

„Jsem rád, že můžeme našim záchranářům předat pracoviště, které splňuje nejnáročnější technická i prostorová kritéria moderního provozu a zároveň tak celý záchranný systém zásadně zlepšujeme. Potvrzujeme také skutečnost, že život zachraňující medicína patří k našim prioritám, o čemž svědčí i průběžné nákupy sanitních vozů, do konce roku jich v nových prostorách záchranky přibude dalších sedm.

Dalším krokem v této oblasti, který zapadá do konceptu zvyšování výkonnosti záchranky, je průběžná výstavba nových výjezdových stanovišť v jednotlivých městech Zlínského kraje,“ uvedl hejtman Libor Lukáš. V tomto případě jde například o Valašské Meziříčí, Rožnov pod Radhoštěm, Uherské Hradiště nebo Bystřici pod Hostýnem.

Nové sídlo vzniklo rekonstrukcí původního objektu dopravního střediska Krajské nemocnice T. Bati (KNTB). Objekt je rozdělen na dvě části. Část A je dvoupodlažní. V 1. podlaží jsou garáže a prostory pro řidiče KNTB, ve 2. podlaží je umístěn energoblok a dispečink řidičů sanitek Krajské nemocnice Tomáše Bati a provozy záchranné služby – kanceláře ředitelství, řídící centrum (Krajské operační středisko), prostory pro záchranáře a zasedací a školící místnosti.

Část B je jednopodlažní a nacházejí se zde garáže pro veškerá vozidla ZZS a technické zázemí. Jsou zde vybudovány prostory pro očistu a dezinfekci vnitřního vybavení sanitek, myčka, prostory pro základní údržbu a servis vozidel ZZS, sklady a plynová kotelna včetně náhradního zdroje.

Nově je vybudován bezbariérový vstup, který tvoří dominantu celého objektu. „Věřím, že i zaměstnanci Krajského střediska Zdravotnické záchranné služby naleznou v nových prostorách příjemné pracovní podmínky, které jim usnadní výkon jejich náročné práce. Celkem je objekt koncipován pro kapacitu devadesáti zaměstnanců, z nichž tvoří drtivou většinu odborný zdravotnický personál,“ upřesnil radní pro oblast zdravotnictví Bronislav Fuksa.

katastrofy.com