Nové vozy pro ZZS Jmk a ZZS Pak

21.03.2009

.

Nové sanitky ve službách záchranářů

JIŽNÍ MORAVA: Ve dnech 17.3.- 19.3.2009 dochází k předání šesti nových sanitních vozidel jednotlivým oblastem jihomoravské záchranné služby. Vozy budou vyjíždět k zásahům ze Znojma, Kyjova, Slavkova u Brna, Břeclavi, Ivančic a Brna.

20.03.2009 Aktualizováno 20.03.2009 12:21:01

„Zařazení nových sanitních vozidel do provozu je výsledkem pravidelné obnovy vozového parku, kterým výrazně zvyšujeme bezpečnost a komfort pro pacienty i posádky,“ uvedli jihomoravští záchranáři k novým sanitkám.

Zvýšení bezpečnosti je jak aktivní (tj. lepší jízdní vlastnosti, účinnější brzdy, výkonnější motory a zvuková a světelná výstražná znamení nové generace), tak i pasivní (vyšší ochrana při případné dopravní nehodě - např. 6 airbagů, vyšší tuhost karoserie, lepší ukotvení ležícího pacienta na nosítkách pomocí čtyřbodových bezpečnostních pasů, nové typy sedadel v sanitním prostoru atd.)

zdroj: kataastrofy.com