NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY KOMORY

02.12.2009

NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY KOMORY
Vážení přátelé – členové, sympatizanti a návštěvníci webu.

Připravili jsme pro vás všechny nové webové stránky komory záchranářů, které by měly daleko více odpovídat požadavkům současnosti.
Přiznám se, že ty původní jsem měl strašně rád a z návštěvnosti na nich, která za dobu necelých čtyř let provozu dosáhla bezmála 9 milionů přístupů se dá soudit, že VY také. Nicméně vždy je potřeba jít kupředu, vždy je co zlepšovat, co inovovat. Proto jsme při zadání, jak by měly nové webové stránky vypadat, co by měly obsahovat a jak by měly fungovat, formulovali požadavky tak, aby nové stránky byly ještě interaktivnější proti předchozím a aby nabízely nejen více informací, řazených i dle regionů, ale abyste na nich nalezli nové služby.

Pokusím se vás teď v bodech provést novou webovou prezentací komory záchranářů, pokusím se vám zde v bodech vysvětlit, co a kde na nich naleznete, co a kdo na nich může využívat a používat:

1. Celá nabídka vlevo je řazena pod sebou ABECEDNĚ

2. AKTUALITY doznaly tu změnu, že hlavní aktualita je řazena nahoře a teprve pod ní jsou řazeny další aktuality dle data vložení nebo aktualizace.

3. BURZA PRÁCE je naprostou novinkou. Vkládat inzeráty mohou jak organizace (ZZS), s nabídkou volných míst, tak jednotlivci nejen zájemci o práci se svojí nabídkou ale i jednotlivci, kteří by třeba rádi vyměnili zaměstnání mezi kraji, okresy apod. Pomůže to nejen studentům, kteří teprve práci hledají, ale i těm, kteří ji už třeba mají a jen mají potřebu změnit místo výkonu práce.

4. DISKUZE zůstává v podstatě bez změn, přístup pro čtení má jako doposud každý, přístup pro vkládání příspěvkůmají jen ti, kteří se do diskuze zaregistrovali. Nejedná se tedy pouze o členy komory, ale i o nečleny, kteří se ovšem k diskuzi zaregistrovali. Vyhýbáme se tak anonymním vesměs sprostým příspěvkům, které se díky tomuto opatření na našem webu zatím nikdy nevyskytly.

5. DOKUMENTY mají změn více. Původní záložka, jak jste ji znali doposud, byla pro lepší přehlednost a orientaci rozdělena na tři samostatné složky. V dokumentech zůstaly pouze skutečné dokumenty KZ ZZS ČR, Stanovy, řády, formulář žádosti o souhlasné stanovisko apod.

6. E-LEARNING novinka na webu, která zatím není zprovozněna. Se spuštěním počítáme v prvním Q 2010. Pod touto záložkou poté naleznete virtuální učebnu pro e-learningové vzdělávání zařazené do CŽV. Přístup ke vzdělávání plánujeme pro všechny zájemce. Rozdíl bude pouze v platbách. Členové komory budou mít přístup buď zdarma, nebo za daleko výhodnějších podmínek, než ostatní zájemci o vzdělávání za kredity do CŽV.

7. FOTOGALERIE beze změn, prohlížet fotky může kdokoliv, vkládat pouze administrátor.

8. CHAT další z novinek. přístup k aktivnímu chatování je obdobný, jako u přístupu k aktivní diskuzi. Kdo je zaregistrován do diskuze (odanonymněn), tak může i chatovat s dalšími přihlášenými.

9. INFORMACE Z KRAJŮ je také nový prvek. Po rozkřiknutí se otevře nabídka všech čtrnácti krajů ČR. Zpravidla tam budete nalézat aktuality a informace právě z toho kterého kraje. Nemusíte je tedy už hledat mezi záplavou všech informací.

10. INFORMACE ZE SVĚTA zde naleznete pouze informace a aktuality ze zahraničí.

11. KONTAKTY jsou bez změn, přibylo pouze telefonní číslo na prezidenta

12. LEGISLATIVA je novou záložkou. Je to jedna z těch, která se vygenerovala při rozdělení záložky dokumentů na tři. Pod tímto symbolem naleznete zákony a vyhlášky, které jsou pro nás důležité, abyste je nemuseli složitě hledat po internetu.

13. NOVINKY byly i na původním webu. Zde naleznete novinky ze zdravotnictví, z oboru PNP. Zatím byla hlavní přispěvatelkou MUDr. Drábková. Změní se jen grafická úprava, ale ty již zveřejněné v minulosti zůstanou v nezměněné formě.

14. ODKAZY je záložka také vzešlá z bývalých dokumentů, stejně jako záložka legislativa. Zde budeme umisťovat odkazy na zajímavé nebo spřátelené weby.

15. ORGÁNY doznaly lepší grafické úpravy v tom smyslu, že se k jednotlivým členům vedení komory nemusí zájemce „proklikávat“ složitou a zdlouhavou cestou.

16. PŘIHLÁŠKY beze změn

17. VZĎÉLÁVACÍ AKCE je opět novou záložkou, ve které se budou řadit pouze vzdělávací akce, které se nám v současnosti ztrácely v záplavě dalších aktualit. Bude tak po jednom kliknutí pro každého z nás naprosto jednoduché, nalézt nejbližší vzdělávací akci.

Pokud by během měsíce prosince nastaly nějaké problémy, tak nám je prosím promiňte a provoz do konce roku berte jako zkušební.

Přeji příjemnou zábavu