Novým ředitelem ZZS Libereckého kraje bude MUDr. Luděk Kramář, MBA

09.11.2017

Novým ředitelem ZZS Libereckého kraje bude MUDr. Luděk Kramář, MBA

Novým ředitelem Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje bude od 1. prosince bývalý ředitel mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice Luděk Kramář. Na konci listopadu tak ve funkci skončí Jan Lejsek, který byl řízením organizace pověřen v srpnu po odvolání původního ředitele.

Čtěte také  Liberecký kraj odvolal k 31. 8. 2017 ředitele krajské záchranné služby MUDr. Vladimíra Hadače

Úkolem Kramáře je zlepšit komunikaci záchranné služby s krajem i s nemocnicemi, do konce února má předložit strategii řízení záchranné služby, řekl dnes novinářům náměstek hejtmana pro zdravotnictví Přemysl Sobotka (ODS).

Předchozího ředitele, Vladimíra Hadače, krajská rada odvolala na konci srpna. Jako důvod představitelé kraje uvedli manažerské nedostatky a špatnou komunikaci se zaměstnanci. Hadač vedl záchrannou službu od března 2014, důvody svého odvolání označil za vágní a nepodložené konkrétními argumenty. Do výběrového řízení se přihlásilo deset lidí, jeden ale nesplnil požadavky, komise proto vybírala z devíti uchazečů. Doporučila Kramáře a krajští radní podle Sobotky volbu potvrdili.

Záchranná služba Libereckého kraje má výjezdové skupiny rozmístěné ve 13 městech, zaměstnává 350 lidí a k naléhavým případům může vyslat i vrtulník. Ročně vyjedou záchranáři k více než 60.000 případů. Záchrannou službu letos kraj dotuje 179 miliony korun. Od loňského roku funguje v regionu nové operační středisko záchranky, jehož vybudování stálo přes 30 milionů korun.

Záchranná služba není jedinou zdravotnickou organizací v kraji, která má nového ředitele. Výběrová řízení letos Liberecký kraj vypsal i na místa ředitelů svých dvou nemocnic. V České Lípě funkci obhájil Pavel Marek, který byl řízením tamní Nemocnice s poliklinikou pověřen v únoru. Generálním ředitelem největší Krajské nemocnice Liberec se od Nového roku stane dosavadní lékařský ředitel Richard Lukáš. Současný generální ředitel Luděk Nečesaný, který největší zdravotnické zařízení v kraji vede od července 2013, se do výběrového řízení nepřihlásil a na konci roku končí.

ČTK