Novým senátorem se stal i prezident AZZS ČR Marek Slabý

02.10.2022

Novým senátorem se stal i prezident AZZS ČR Marek Slabý

Text z externího zdroje:

Senátorem za obvod Tábor se ve druhém kole volby stal Marek Slabý (Tábor 2020 a SPOLU), má 53,47 procenta. Druhý Jaroslav Větrovský (Jihočeši 2012) dostal 46,52 procenta hlasů. Druhého kola voleb se zúčastnilo 18 procent voličů, před týdnem hlasovalo 44,39 procenta.

„Ten souboj byl tak těžký, že jsem ani nesledoval technické náležitosti. To znamená, co a kdy mě čeká a kdy a kam budu muset jít,“ řekl Slabý. V horní komoře parlamentu se chce věnovat především zdravotnictví, sociální oblasti a krizovému řízení. „Teď zrovna jsem připomínkoval dva zákony a hádal jsem se s ministerstvem práce a sociálních věcí, takže jsem rád, že budu moct číst tu legislativu z první ruky a budu mít možnost se k ní skutečně vyjádřit,“ uvedl Slabý.

Dodal, že stále platí, že chce zkusit zkombinovat práci ředitele záchranné služby a pozici senátora. Pokud by ale zjistil, že se nelze plně věnovat oběma oborům, funkce ředitele by se vzdal. „Chtěl bych touto cestou poděkovat všem voličům, kteří se uvolili přijít. Moc se na práci v Senátu těším,“ řekl Slabý.

Více na ct24ceskatelevize.cz