Ocenění pro MUDr.Ondřeje Fraňka

17.05.2008

.

Lékař oceněn za výjimečný přínos záchranářství

PRAHA: V rámci vyhlášení vítězů celostátní ankety Zlatý záchranářský kříž 2007 byl oceněn vedoucí lékař pražského zdravotnického operačního střediska MUDr. Ondřej Franěk „Čestným uznáním za výjimečný přínos pro záchranářství“.

17.05.2008 Aktualizováno 17.05.2008 08:50:37

Je předkladatelem několika koncepčních prvků v oblasti přednemocniční péče a zdravotnických záchranných služeb. Jeho koncepce telefonicky asistované neodkladné resuscitace (TANR) byla přijata jako metodický pokyn České lékařské společnosti J. E. Purkyně v oboru urgentní medicíny a medicíny katastrof.

Tento postup nyní používají téměř všechna zdravotnická operační střediska záchranných služeb v České republice. Slavnostní předávání ocenění probíhalo 15. května v prostorách Pražského hradu za přítomnosti prezidenta České republiky Václava Klause.

Zdroj : katastrofy.com