Ohlášená bomba na stanovišti ZZS !

16.05.2008

.

Anonym ohlásil bombu na stanovišti záchranářů

LYSÁ NAD LABEM: V roli evakuovaných se ve středu večer ocitli zdravotničtí záchranáři a další zdravotníci v Lysé nad Labem. Anonym ohlásil přímo na pevnou linku záchranářů na výjezdovém stanovišti v místní poliklinice, že je v budově uložena bomba. Celý objekt musel být proto evakuován. Naštěstí se jednalo o planý poplach.

15.05.2008 Aktualizováno 15.05.2008 11:07:00

„Na pevnou linku záchranářů oznámil ve čtvrt na šest ženský hlas, že je v budově bomba. Na místo proto vyrazili policisté, psovodi, pyrotechnici i hasiči. Personál i zdravotníci museli opustit své pracoviště,“ řekla portálu Katastrofy.com mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková.

Po nezbytné prohlídce budovy se naštěstí naplnil předpoklad, že se jednalo planý poplach. Ten den to byl přitom ve stejném městě už druhý případ anonymní bombové hrozby. Jen pár hodin před touto událostí asistovali záchranáři, policisté a hasiči u prověřování stejné hrozby v nedaleké Sokolovské ulici.

Anonym, tentokrát mužského hlasu oznámil, že ve třináct hodin vybuchne nálož v jednom z obchodů místních asijských obchodníků. Policisté uzavřeli celou Sokolovskou ulici, po prohlídce se lidé mohli vrátit zpět.

Zdroj: katastrofy.com