OMLUVA ZÁCHRANÁŘŮM: Muž si rozbil hlavu a pak utekl ze sanitky, jenže potom se stalo něco, co plzeňští záchranáři snad ještě nepamatují :-)

15.01.2017

Na začátku minulého víkendu se muž narozený v roce 1987 velmi opil na Americké třídě, trošku více si užíval a vše tak nakonec skončilo ošklivým pádem a rozbitou hlavou. Muži samozřejmě na pomoc přijeli záchranáři, ale ten v řádění pokračoval, ze sanitky dokonce utekl a nakonec ho museli nahánět i policisté. „Tohle bohužel není nijak neobvyklé a problémy s opilými pacienty jsou prakticky každý víkend,“ vysvětlil  nám mluvčí záchranářů. Případ se dál nijak neřešil, protože nedošlo k porušení zákona ani k poškození majetku ZZS.

Jenže pak se stalo něco, co plzeňští záchranáři snad ještě nepamatují. Muž druhý den vystřízlivěl a uvědomil si co udělal. Další dny tedy vyrazil do nemocnice, nalezl personál, který ho ošetřoval a všem se omluvil. Muž pak oslovil i naši redakci a poprosil o předání této omluvy záchranářům a také o zveřejnění celého textu.

Dobrý den,

jmenuji se Adam ... (celé jméno má redakce k dispozici) a v pátek v brzkých ranních hodinách jsem si v opilosti rozbil hlavu. Nepamatuji si z toho nic a začal jsem vnímat až na Lochotíně na ambulanci, kde jsem byl za doprovodu policie. Dnes jsem se byl omluvit v nemocnici, kde sloužila ta samá sestřička, co tam byla i v pátek, pamatovala si mne a tak mi i objasnila, co jsem vše vyváděl, že jsem utekl ze sanitky a že mě museli chytat, aby mi lékaři mohli zašít hlavu.

Chtěl bych jim tedy touto cestou poděkovat za trpělivost jakou se mnou měli a omlouvám se, že jsem svou hloupostí mrhal jejich časem, když mohli pomáhat někomu, kdo to opravdu potřeboval. Opravdu mě to velmi mrzí. V neposlední řadě také děkuji člověku, co mi na místě úrazu pomohl a zavolal mi pomoc.

Děkuji moc všem, Adam .…“

Adamův vzkaz jsme dnes předali záchranářům, kteří odpověděli prostřednictvím svého mluvčího: „Omluva je přijata Adame, vážíme si toho, že jste chlap, který se ke svému pochybení umí přiznat!“ Nám pak ještě mluvčí Martin Brejcha sdělil, že opravdu co pamatuje, ještě se nestalo, že by někdo dodatečně s obdobnou omluvou na záchranku přišel.

Zdroj: krimi-plzen.cz

• Jan Pokorný Reagovat 16.01.2017
    Zdravotnik je vzdy gauner s predsudky - takže to vždy asi nebude tak vždy pravda.

Ono těch vysloveně k nám apriori konfliktních lidí je naopak menšina, ovšem svým znepřijemňováním života vydají za 10 normálních. Takže ty předsudky by neměly být na obou stranách...
  • Alan Mejstřík Reagovat 16.01.2017
    Klobouk dolu Adame.