Opět napadena posádka ZZS - RZP

23.01.2009

.

Nemohl jet sanitkou s kamarádem, tak napadl záchranáře

PRAHA: Krátce před půlnocí, v noci na pátek, pomáhali pražští záchranáři zraněnému muži v pražském Hloubětíně. Při ošetřování vnikl do sanity jeho kamarád, který napadl pracujícího záchranáře. Ten musel být převezen do nemocnice.

23.01.2009 Aktualizováno 23.01.2009 13:58:12

Večer, několik minut před 24. hodinou, vyjížděla sanita s posádkou rychlé zdravotnické pomoci do ulice Zelenečská v Hloubětíně, odkud byl hlášen úraz obličeje 26letého muže. Po příjezdu na místo zásahu záchranáři podnapilého zraněného pacienta naložili do ambulantního prostoru sanitního vozu a ošetřovali jeho zranění.

„Během ošetření pronikl do sanity pacientův podnapilý kamarád a na odmítnutí možnosti doprovodu reagoval fyzickým útokem na našeho záchranáře, který byl následně převezen k ošetření do nemocničního zařízení a postaven mimo službu,“ řekla mluvčí záchranářů Jiřina Ernestová.

Přesto, že počty případů napadení se snížily v loňském roce cca o 50 procent oproti předchozímu roku (v roce 2008 evidujeme 8 případů, v roce 2007 14 případů), jsou tyto incidenty zarážející a těžko pochopitelné

Zdroj: katastrofy.com

P.S. Opět, jako u všech případů napadení prosím o vyplnění Dotazníku o napadení ZZS