Opět ukázka " vyspělosti " zločinců

01.05.2007

.

Zdravotníky na výjezdu okradli

Záchranáři pomáhali na Dubině ženě a sanitu jim vykradli zloději !

Ostrava - Záchranářům z územního střediska rychlé záchranné služby v Ostravě-Zábřehu vykradla skupina zlodějů sanitní vůz. A to ve chvílích, kdy se snažili nedaleko sanitky oživovat ženu v bezvědomí.

Někteří záchranáři považují případ za neuvěřitelný hyenismus a řadí ho mezi případy napadání záchranářů při výkonu jejich poslání. Případ, který se stal ve čtvrtek v podvečer na sídlišti Ostrava-Dubina, nyní šetří policisté. „Vyjeli jsme na zavolání. Mohlo být asi půl šesté. Lidé nás volali, ať přijedeme k ženě, která šla večer vynést odpadkový koš, ale udělalo se jí možná z tepla špatně,měla dušnost a upadla do bezvědomí,“ popisuje případ jeden z lékařů, který se zúčastnil výjezdu čtyřčlenného záchranného týmu. „Přijeli jsme až k místu. Žena ležela na zemi a kolem bylo asi padesát lidí. Začali jsme ji oživovat, protože jsme nenahmatali tep a žena neměla ani slyšitelný dech,“ řekl záchranář.

Na krádež upozornil zdravotníky malý chlapec.

Během dvou minut resuscitace ženy v bezvědomí přišel k záchranářům malý chlapec a upozornil je, že se stali zřejmě obětí krádeže.

„V době, kdy jsme všichni pracovali na tom, aby žena opět dýchala, přijela k naší sanitce bílá škodovka. V ní prý bylo pět až šest lidí romské národnosti a ti vybrali z kabiny řidiče vše, co se jim zdálo cenné,“ říká naštvaně záchranář.

Řidič přišel o doklady, kreditní karty, peněženku s asi šesti stovkami korun, o červenou bundu a o mobil, který má podle záchranáře hodnotu asi pět tisíc korun. „Ještě s tím mobilem volali o něco později na číslo 155 a dělali si srandu,“ kroutí hlavou záchranář. „Je to děs, co se tady děje. My zachraňujeme dva metry od auta život a oni nás vykradou. To je hnusný hyenismus. A to nemluvím o případech fyzického napadení záchranářů,“ rozčiluje se záchranář.

Z ukradených věcí se osádce sanity vrátila jen červená bunda, kterou nalezla vyhozenou na cestě pracovnice krajského úřadu. „Dělám u záchranky už dvanáct let, ale až v poslední době se dějí takové nechutné kousky. Podobní zloději nás jednou možná donutí, že po příjezdu k případu budeme nejdříve pečlivě zamykat auto a až potom se budeme moci věnovat záchraně člověka,“ říká záchranář.

Zdroj : Mf Dnes

Videozpráva TV NOVA