Opilá žena zaútočila v Hořovicích na zdravotnickou záchranářku z RLP

16.05.2010

Opilá žena zaútočila v Hořovicích na zdravotnickou záchranářku z RLP

Opilá žena bila záchranářku pěstmi do obličeje

Žena, u níž měli lékaři podezření na otravu alkoholem, napadla v noci na neděli záchranářku, která jí chtěla pomoci. Osmačtyřicetiletá žena ji před restaurací v Hořovicích několikrát udeřila do obličeje.

Lékaři chtěli ženu odvézt do nemocnice, protože její stav byl vážný. "Když ji zdravotní sestra odváděla do sanitního vozu, pacientka, která se nechtěla nechat odvézt, sestru fyzicky napadla a opakovaně ji udeřila do obličeje. Záchranáři se navíc setkali s neuvěřitelnou reakcí okolí, které pacientku v jejím jednání podporovalo," popsala mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

Záchranáři zavolali na pomoc policii a za její asistence ženu odvezli do nemocnice. Odtamtud ale později utekla.

"Zdravotní sestra utrpěla značné pohmoždění obličeje a musela v hořovické nemocnici podstoupit vyšetření na chirurgické ambulanci a neurologii. Nyní je v pracovní neschopnosti, kde bude zřejmě ještě několik týdnů,"doplnila Janečková.

Zdroj: novinky.cz

Případy napadení záchranářů se v posledních letech stále zvyšují, kdy nezůstává jen u slovních výhružek a pacient nebo blízcí pacienta se uchýlí i k fyzickému násilí. V současnosti zaznamenáváme přibližně deset takových případů do roka a není vyloučené, že toto číslo bude stále narůstat. Letos se již jedná nejméně o pátý případ fyzického napadení posádky naší záchranné služby. Pro záchranáře je vždy případ napadení velmi stresující, už jenom z toho důvodu, že jedou na místo někomu pomoci a jsou za to napadáni. Mnohdy pak opakovaně mívají na základě předchozí zkušenosti strach z toho, že mohou být při dalších zásazích napadeni znovu a může je to ovlivnit v jejich další práci i osobním životě. Poslední případ napadení záchranářů ve středních Čechách se stal nedávno, 24. 4. v Tuchoměřicích, a zraněný záchranář je se zdravotními komplikacemi stále ještě v pracovní neschopnosti.

Zdroj:uszssk