Opilec napadl řidiče záchranky, policisté jej odvezli na záchytku

04.05.2016

Opilec napadl řidiče záchranky, policisté jej odvezli na záchytku

Prosetín – Během sobotní taneční zábavy v Prosetíně zasahovali policisté. Před půlnocí sem nejprve přijeli záchranáři, aby ošetřili osobu v bezvědomí.

Jak uvedl policejní mluvčí Jiří Tesař, okolo se seběhl velký dav lidí a všichni se snažili zjistit, co se stalo. To záchranářům ztěžovalo práci, takže dotyčné požádali, aby se vzdálili. To si však nenechal líbit jeden z tamních mužů, který se na řidiče sanitky velmi sprostě obořil.

Od slov nebylo daleko k činu. Když řidič odešel k autu, vulgární muž jej napadl, a to tak, že záchranář je nyní v pracovní neschopnosti. Na místo přispěchali skutečští policisté, kteří dotyčného zadrželi. „Podezřelý muž byl naší hlídkou vyzván k dechové zkoušce, která ukázala 1,69 promile alkoholu. Nakonec opilec skončil na záchytce. Případ nadále šetří kolegové ze Skutče. Není vyloučeno i podezření z trestného činu ublížení na zdraví" dodává Jiří Tesař.

Autor: Lukáš Vaníček

Zdroj: Chrudimský deník