Pacient zlomil nohu řidiči RLP

28.04.2008

.

Agresivní pacient zlomil záchranáři nohu

KOVANSKO: V pondělí ve 4:43 byli středočeští záchranáři přivoláni do Kovanska na Nymbursku. Rodina záchranáře volala ke svému sedmnáctiletému synovi, který měl prodělat první epileptický záchvat. Situace na místě dostala dramatický spád. Vše skončilo zlomeninou kotníku jednoho ze záchranářů.

28.04.2008 Aktualizováno 28.04.2008 11:25:28

Na místo vyslalo zdravotnické operační středisko rychlou lékařskou pomoc z Nymburka. Po příjezdu posádky byl pacient agresivní a nechtěl se nechat ošetřit. Zasahující lékař měl podezření na intoxikaci neznámu látkou. Zasahující výjezdová sestra událost popisovala takto: ,,Jeli jsme na místo události s tím, že se jedná o první epileptický záchvat. Po příjezdu na místo jsme viděli rozbité dveře, rozbitý nábytek a vysypané sklo. Pacient klečel na zemi a do všeho mlátil, nemohli jsme se k němu přiblížit, odmítal ošetření. Přivolali jsme na pomoc Policii ČR. Dvěma policistkám se muže podařilo zklidnit, ale poté co se k pacientovi přiblížil lékař z řidičem sanity, abych pacientovi mohla píchnou zklidňující léky, začal běsnit znovu." Takto agresivní pacient, při dalším záchvatu, způsobil řidiči zlomeninu dolní končetiny. Na místo byl přivolán další sanitní vůz z Nymburka. Zraněného kolegu se zlomeným kotníkem záchranáři transportovali na chirurgickou ambulanci v Nymburce. V této chvíli je na operačním sále. Agresivního pacienta se záchranářům ve spolupráci s Policií ČR podařilo zklidnit a ošetřit. Policejním vozem byl transportován na dětské oddělení Nymburské nemocnice a poté se zjištěnými změnami na EKG byl převezen na dětskou jednotku intenzivní péče.

Zdroj: ZZS Středočeského kraje Autor: Tereza Janečková