Padnou u soudu konečně adekvátní tresty za napadení posádky ZZS?

04.08.2013

Padnou u soudu konečně adekvátní tresty za napadení posádky ZZS?

Policie obvinila dva muže z Mostu za
napadení lékaře záchranky

Policie obvinila dva muže z Mostu za napadení lékaře záchranné služby. Prvnímu hrozí až pět let vězení za ublížení na zdraví, druhému tři roky za výtržnictví a nebezpečné vyhrožování. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Jednatřicetiletý a třiadvacetiletý muž v dubnu napadli záchranáře proto, že podle nich přijeli pozdě k muži v bezvědomí, kterému zavolali sanitku. Muži přivolali záchranku do Čelakovského ulice v Mostě k muži v bezvědomí, jenž ležel před domem.

"Už při příjezdu zdravotníky čekala sprška vulgárních nadávek a obviňování z pozdního příjezdu. Kromě toho padly i různé pohrůžky fyzickou likvidací," uvedla Bartošová. Poté, co se lékař sklonil nad pacienta, ho podle policie jeden z mužů napadl údery rukou. Muži napadli i přivolané policisty a městské strážníky.

"Lékař utrpěl zranění, se kterým byl v pracovní neschopnosti," dodala mluvčí. Jednatřicetiletý muž čelí obvinění z ublížení na zdraví, nebezpečného vyhrožování a výtržnictví. Za to, že napadl zdravotníka při výkonu povolání, mu hrozí podle Bartošové až pět let vězení. Třiadvacetiletý muž se podle policie dopustil nebezpečného vyhrožování a výtržnictví. V případě odsouzení může jít do vězení až na tři roky.

ČTK