PhDr. Lukáš Humpl – „I práce záchranářů přináší úsměvné momenty…“

31.12.2010

PhDr. Lukáš Humpl – „I práce záchranářů přináší úsměvné momenty…“

I práce záchranářů přináší úsměvné momenty…

Zásahy záchranářů bývají vesměs spojeny s nemocí, bolestí a často i lidským neštěstím. Přesto se i v této profesi čas od času objeví okamžiky, které jsou úsměvné. Zdrojem veselých epizod jsou někdy nejen pacienti nebo jejich okolí, ale i samotní záchranáři.

S koncem roku proto přinášíme alespoň několik úsměvných míst ze záznamů naší záchranné služby.

Záchranáři do záznamu o výjezdu zapsali mimo jiné i následující:

• Dle manželky je pacient agresivní, bere si půjčku na auto, představuje se jako vysloužilý pilot tryskových a dopravních letadel. Cestuje po kraji. Pán to neguje. Manželka má modřiny.

• 697 letá žena, bydlí sama, špatně slyší, upadla, slabá.
(Komentář ZZS: Na svůj věk čiperka, ne…?)

• Kamarádi slyšeli venku ránu. Kolegu našli asi ve 2 metrové příkopě. Tam byl on, plech i kameny.

• Přítelkyně volá o pomoc v domnění, že pacient zvrací krev. Ten vše popírá, údajně se jednalo o ovocný čaj. Je mu dobře. Ponechán doma.

• Při dojezdu na místo rodina odvolala potřebu zákroku RLP, po zazvonění na domovní zvonek se z okna ozvala žena (zřejmě rodinný příslušník) a tvrdila, že: "Strejda říkal, že už se probrala. Děkujeme, můžete odjet".
(Komentář ZZS: Děkujeme, odcházíme)

• Kluci volají k restauraci Máj-viděli člověka, jak spadl asi z 2m ze schodů-zachrochtal, nereaguje. Při příjezdu RZP… opilý jak carský důstojník, bez dokladů.

• Údajně sražena autem kolem 12:00. Poté si zašla s řidičem, který ji srazil na kafe, pak se stavila u spoluobčanů na Železné ul. s kosmetikou zn. Avon a když si vše vybavila, vzpomněla si, že jí bolí hlava. Obj. při vědomí, plně orientována, bez viditelných známek traumatu, pádu, poškozeného oblečení, nebo jiného kontaktu s vozidlem, nebo se zemí. Udává bolest hlavy. Převoz k vyšetření.
(Komentář ZZS: Nezažiješ, neuvěříš…)

PhDr. Lukáš Humpl
Tiskový mluvčí ÚSZS MSK