Po napadení záchranářů už stačilo, aby jej odvezla Policie ČR a ne ZZS

26.10.2013

Po napadení záchranářů už stačilo, aby jej odvezla Policie ČR a ne ZZS

Záchranáře napadl narkoman, svědci si místo pomoci všechno natáčeli na mobily

Těžké chvilky připravil pražským záchranářům narkoman, ke kterému byli přivoláni a chtěli ho převézt do psychiatrické léčebny. Zdravotníky napadl v sanitce, ze které chtěl za jízdy vystoupit. Při pokračování potyčky na ulici nikdo z přítomných svědků nepomohl, místo toho si ale incident natáčeli na mobilní telefony.

Sanitka vyjela ve čtvrtek odpoledne ke Karlovým Lázním, kde se měl pohybovat psychicky narušený muž. Po příjezdu bylo jasné, že problémy zapříčinily drogy, které 52letý muž užíval. Záchranáři se ho rozhodli převézt do psychiatrické léčebny v Bohnicích.
„Pacient se náhle odpoutal z nosítek a hodlal za jízdy opustit sanitku. Záchranář, který byl s ním, se mu snažil v jeho úmyslu zabránit. Při následné potyčce způsobil drogou posilněný pacient našemu záchranáři zhmožděné zranění hrudníku, před pokousáním ho naštěstí ochránila silná látka záchranářské bundy,“ popsala napadení mluvčí záchranné služby Jiřina Ernestová.

Nepomohli, fotili

Řidič mezitím přivolal policii a zastavil u zastávky MHD Právnická fakulta, aby šel napadenému záchranáři na pomoc. Útočník ho kopl do krku a společně vypadli ze sanitky na chodník, kde se muže podařilo po chvíli znehybnit. Policie narkomana následně spoutala.

Záchranář skončil v pracovní neschopnosti, narkomana dopravila policie do psychiatrické léčebny.

„Nikdo z přihlížejících se ,neodvážil' záchranářům pomoci. Obavy o vlastní zdraví se dají pochopit. Údiv vzbuzuje fakt, že několik diváků neváhalo si celou akci zdokumentovat,“ uzavřela Ernestová.

Ondřej Kořínek, Novinky

Zdroj: novinky.cz