Po neúspěšné KPR vyložila ZZS mrtvolu muže zpět před panelák a odjela

12.09.2010

Po neúspěšné KPR vyložila ZZS mrtvolu muže zpět před panelák a odjela

Záchranáři v Košicích vyložili mrtvolu před vchodem do bytu

Otřesný případ se stal v sobotu na košickém sídlišti Luník IX. Pro těžce nemocného 53letého Júliuse přijel sanitní vůz. Muž byl v bezvědomí, a když v sanitce zemřel, záchranáři ho vyložili před vchodem do bytu a přikryli tělo igelitem, uvedla TV Joj.

„Pohodili ho tady jako psa,“ říkala jeho manželka. Ta se o mrtvole svého muže ležící před vchodem do bytu dozvěděla od sousedů.

„To je vrchol. Mrtvolu člověka hodí před bránu. Ani nezaklepali na ženu,“ rozčiloval se jeden ze sousedů. Tělo leželo na místě celé tři hodiny a kolem chodily desítky zvědavců, včetně dětí.

Záchranáři uvedli, že muže v sanitním voze opakovaně oživovali, ale jeho život se nepodařilo zachránit. „Posádka sanitního vozu postupovala podle pokynů operačního střediska,“ uvedla mluvčí košických záchranářů Magdaléna Magdová.

Podle standardního postupu měli záchranáři vrátit tělo manželce. Záchranáři však přiznali, že mají obavy zasahovat na sídlišti Luník IX, kde žije několik tisíc Romů.

Ivan Vilček, Bratislava, Právo

Zdroj: novinky.cz