Policie obvinila řidiče ZZS, který v létě na přechodu usmrtil chodkyni

26.11.2014

Policie obvinila řidiče ZZS, který v létě na přechodu usmrtil chodkyni

Řidič záchranky byl obviněn za smrt chodkyně, kterou houkající sanitka srazila na přechodu!

Plzeň - Z nehody, při které v Plzni vyhasl život chodkyně, která do vozovky vstoupila projíždějící sanitce se zapnutými majáky, byl nyní obviněn řidič záchranářské sanitky, který je tak trestně stíhán a hrozí mu až 6 let vězení!

Podle informací redakce Události112.czplzeňští kriminalisté zahájili trestní stíhání 47letého muže, který dne 9. července letošního roku zavinil tragickou dopravní nehodu.

Záchranka jela se zapnutými majáky a oprávněně!

Zmiňovaného dne (9.7.2014) krátce po patnácté hodině řídil 47letý řidič s letitou praxí v rámci svého povolání záchranářský sanitní vůz, kdy z důvodu převozu pacienta ve vážném, život ohrožujícím stavu projížděl ulicemi Plzně za použití výstražného a zvukového zařízení.

V okamžiku, kdy projížděl po ulici Karlovarská v blízkosti čerpací stanice, vstoupila do vozovky 53letá žena, která komunikaci chtěla přejít po přechodu pro chodce. Na vozovce však došlo ke střetu chodkyně se sanitním vozem, v důsledku kterého žena utrpěla těžká zranění, se kterými byla jinou záchranářskou posádkou převezena do Fakultní plzeňské nemocnice na Lochotíně. Krátce po převozu do nemocnice žena na těžká poranění zemřela.

Více na udalosti112.cz

O nehodě jsme na webu komory informovali v aktualitě z 10. 7. 2014 Sanitka jedoucí k zásahu srazila na přechodu v Plzni chodkyni