Polský lékař zemřel na službě. A pak že je u nás ve zdravotnictví nejhůř!

29.07.2011

Polský lékař zemřel na službě. A pak že je u nás ve zdravotnictví nejhůř!

Pátý den nepřetržité služby
zemřel polský lékař na přepracování

Pětadvacetiletý anesteziolog z nemocnice v polském městě Glubczyce zemřel v noci na včerejšek přímo na pracovišti. Jeho kolegové oznámili, že k úmrtí došlo z přepracování, protože lékař byl ve službě nepřetržitě pátý den, což je prý u nich v nemocnici ale běžná praxe.

„Často se stává, že služby jsou nepřetržitě pětidenní, ale i sedmidenní. Po takovém pracovním maratónu následuje třídenní volno,“ řekl televizi TVN24 jeden z kolegů mrtvého lékaře.

Dodal, že lékaři běžně přes den pracují na svých odděleních a po skončení pracovní doby odcházejí na pohotovost. Děje se tak od té doby, co loni v lednu spojili pohotovost s nemocnicí. Z pohotovosti několik lékařů propustili, takže jejich povinnosti museli přebrat kolegové z nemocnice.

Anesteziolog byl podle spolupracovníků mimořádně unavený z nadměrného množství odpracovaných hodin. Ve středu ředitel na poradě se zaměstnanci oznámil, že ten, kdo poskytne informace o rozpisu služeb mimo zdravotnické zařízení, bude okamžitě propuštěn.

Zdroj: novinky.cz

P.S.

Byl jsem upozorněn, že lékaři nebylo 25 ale 52 let, což nic nemění na faktu, že zemřel v práci po několika dnech práce. Originál článek z polského tisku

Za upozornění děkuji.