Porada managementů ZZS v ČR

16.04.2009

.

Porada managementů ZZS v ČR

Dne 15.4.2009 proběhla v pražském Kongresovém Hotelu TOP historicky první pracovní porada managementů všech čtrnácti krajských ZZS. Tuto schůzku inicioval a zorganizoval ředitel ZZS HMP, pan senátor MUDr. Zdeněk Schwarz.

Schůzky se poprvé v historii účastnili celé managementy, včetně všech hlavních sester krajů. Před samotným jednáním proběhlo v 9,00 hodin zasedání Asociace ZZS ČR. Po zasedání AZZS ČR začalo od desáté hodiny jednání managementů ZZS, které mělo v úvodu společnou část a poté bylo rozděleno do tří pracovních skupin.

První skupinu tvořili ředitelé ZZS, ředitelka Odboru krizové připravenosti MZ ČR - MUDr. Dana Hlaváčková a předsedkyně OS UM a MK - MUDr. Jana Šeblová, druhou skupinu náměstci ředitelů ZZS a vedoucí ZOS a třetí pracovní skupinu tvořili vedoucí nelékařští pracovníci (různě nazvané hlavní sestry krajů).

Jelikož mezi jednotlivými aktéry na poli PNP nepanuje ani zdaleka shoda mezi jednotlivými subjekty, ať už se jedná o ZZS, nebo profesní a odborné společnosti, tak jsem svolání pracovní porady MUDr. Schwarzem považoval za velmi odvážný a riskantní krok, který nemusí nalézt mezi oslovenými kladnou odezvu.
Opak byl pravdou! Pracovní porady se účastnili všichni oslovení a i přes rozdílnost názorů na některé věci byla jednání vedena v přátelském duchu a byla veskrze konstruktivní.