Práce na ZZS má i skrytá nebezpečí

26.04.2008

.

Asijská bitka na nože v Praze. Lékaři nemohli ke zraněnému, ten umřel

* Záchranáři raději vyčkali na příjezd strážníků *

Smrtí jednoho člověka skončila ve čtvrtek večer potyčka několika cizinců v Praze. Situace byla tak dramatická, že záchranáři, kteří byli na místě jako první, museli počkat na příjezd strážníků. Ti situaci uklidnili a umožnili záchranářům přístup k pobodanému muži. Pokusy o jeho záchranu však byly marné, muž na místě zemřel.

25. 4. 2008 12:28 – PRAHA

Událost se odehrála kolem desáté hodiny v Praze 8 - Libni v ulici Kotlaska. Strážníci přijali na tísňové lince nesrozumitelné a zmatené oznámení od muže s asijským přízvukem, které znělo: "Jeden kaput - jeden nůž“.
Na místo ihned vyrazili policisté i záchranáři.

Na chodbě čekal muž s nožem

Na místě byla jako první posádka záchranné služby, která čekala na příjezd policistů. Záchranáři strážníkům upřesnili, že na chodbě budovy běhá muž se zakrvaveným nožem. Rozrušený muž na výzvu k odložení nože ihned reagoval a odhodil ho na zem. Uvedl také, že on sám přivolal telefonem pomoc.
"Podle jeho slov nůž patří muži, který ho použil proti dalšímu přítomnému muži, který je zraněný uvnitř. V bytě pak strážníci našli dva muže, jednoho z nich označil volající za útočníka. Toho muže zadrželi a spoutali,“ řekla mluvčí pražských strážníků Radka Bredlerová.

Oživování bylo marné

Když byla situace na místě zabezpečená, přivolali strážníci zdravotníky, kteří nehybně sedícímu muži s bodnou ranou v hrudníku přispěchali na pomoc. Když se záchranáři dostali ke zraněnému, byl již mrtvý.
"Na místě podlehl bodnému poranění cizinec, lékař mu už nemohl pomoci,“ potvrdila mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová. Doplnila, že záchranáři nepochybili, když nepřišli pobodanému na pomoc ihned. "Hrozilo-li jim nebezpečí, jednali správně,“ řekla.
Přivolaní policisté od strážníků převzali zadrženého muže a zahájili vyšetřování incidentu.

Zdroj : seznam.cz