Práce ZZS na Silvestra a Nový rok

01.01.2007

.

Pražská záchranka měla nejhorší Silvestr za posledních pět let

Pražská záchranná služba hodnotí nedělní oslavy posledního dne roku a příchodu roku nového jako nejhorší za posledních pět let. Během večera a noci lékaři ošetřili 273 případů, což je až pětkrát více v běžný všední den.

1.1. 2007 08:36

PRAHA - Podle ředitele služby Zdeňka Schwarze ošetřovali lékaři většinou lidi, kteří neuhlídali vypitý alkohol. Poranění zábavní pyrotechnikou mezi případy nebylo tak často.
Pražská záchranka letos vyslala do centra města kamión, kterému přezdívá Golem. Lidé tak tentokrát mohli přijít za lékaři, místo aby oni jezdili sanitkou k nim. záchranáři ZZS hl.m.Prahy v kamionu čekají na práci

Záchranka Kraje Vysočina musela k pacientovi pěšky

Nečekanou rozcvičkou skončil výjezd vysočinské rychlé záchranné služby ze sídla v Pelhřimově k pacientovi z Ústrašína. Půldruhé hodiny po půlnoci na Silvestra 2006 totiž přišel z jihozápadu krátký déšť a ten změnil vymrzlou silnici v zrcadlo. Řidič sanity tak zůstal viset v kopci u Ondřejova a záchranářům nezbylo, než k pacientovi asi tři kilometry doklouzat po svých.

31.12. 2006 19:29

PELHŘIMOV - "Když uvízl náš vůz, zavolal si na pomoc hasiče a silničáře. Jenže ti dopadli stejně," popsal skupinové bruslení po zcela nesjízdném úseku šéf záchranky Lukáš Kettner. Zdravotníci však potřebného bez pomoci nenechali, byť překonávání ledovice pěšky oddálilo zásah asi o půl hodiny.
"Jednalo se o pacienta, kterému se zkomplikoval původní těžký zdravotní stav," vysvětlil Právu lékař. Poté, co se cestářům podařilo úsek zprůjezdnit, byl pacient převezen do pelhřimovské nemocnice.
Podle operačního důstojníka pelhřimovských policistů naštěstí nedošlo v důsledku nečekaného vrtochu počasí k žádným nehodám. Dispečer zimní údržby pelhřimovských cestářů uvedl, že problém se sjízdností se objevil prakticky jen ve směru na Kamenici nad Lipou.
"Náledí bylo ještě v lesním úseku u Pravíkova. K Ondřejovu jsme okamžitě vyslali posilu," poznamenal k horkým nočním chvilkám. Ty už před rozedněním připomínala na vozovkách jen rozbředlá kaše.

Zdroj : seznam.cz