Přání prezidentky Komory záchranářů Mgr. M. Danosové do roku 2016

31.12.2015

Přání prezidentky Komory záchranářů Mgr. M. Danosové do roku 2016

Vážené komornice, Vážení komorníci,

dovolte mi, abych Vám všem popřála vše jen to nejlepší do nového roku 2016.

Těžko říct zda rok 2015 byl dobrý nebo špatný, pro Komoru ZZ ZZS ČR to byl rok v určitém směru zlomový a snad rok 2016 ukáže, jestli změny, které nastaly, budou komoře ku prospěchu, či nikoliv. V aktualitách jste měli možnost sledovat, co jsme jako zástupci Vás všech dělali a co jsme se snažili prosadit. Mimo jiné v prosinci proběhlo velmi důležité jednání, o kterém jsem informaci na web zatím nedávala. Jednání se účastnili zástupci profesních a odborných společností: MUDr. M. Slabý (Prezident Asociace ZZS ČR), J. Kodet, DiS. (Předseda Sekce NLZP SUMMK), Bc. D. Peřan (ČRR) a Mgr. M. Danosová (Prezidentka KZ ZZS ČR). Cílem bylo prodiskutovat budoucí legislativní změny, které proběhnou v návaznosti na novelizaci zákona č. 96/2004 Sb. Hovořili jsme především o kompetencích NLZP v návaznosti na systém jejich vzdělávání. Jednání bylo konstruktivní, přitom v příjemné atmosféře. Rozhodně se nejednalo o setkání poslední, naopak, vyvstalo spoustu otázek, které budeme společně v budoucnu řešit.

Komoře přeji nejen udržení pevné členské základny, kterou tvoří současní členové, jimž není lhostejná budoucnost Našich profesí, ale také příliv nových členů, kteří základnu rozšíří a obohatí o nové myšlenky a nápady.

prezidentka KZ ZZS ČR

Marinella Danosová