Pražská konference skončila

13.10.2007

.
Konference ke 150. výročí založení ZZS HMP USZS, na jejímž zajištění se poprvé ve své krátké historii podílela i Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky je úspěšně za námi.

Chtěl bych za KZ ZZS ČR poděkovat všem, kteří se na této akci byť jen malou měrou podíleli, že tak přispěli k velmi vysoké úrovni celé akce, která se konala v nádherných historicky celosvětově cenných a známých vnitřních i vnějších prostorách samého centra hlavního města Prahy.

Veřejně chci poděkovat řediteli pražské záchranky panu MUDr.Zdeňku Schwarzovi, že nám umožnil se na akci spolupodílet a dalším pracovníkům ZZS HMP, kteří se na akci podíleli jak v organizačním výboru, kde komoru záchranářů zastupoval náš člen a pražský krajský koordinátor pan Bc.Martin Spurný, tak i všem ostatním, protože ač třeba nebyli vidět, odvedli velkou práci pro zajištění celé akce, včetně doprovodného programu.

Jako prezident komory záchranářů chci jmenovitě poděkovat těm členům komory záchranářů, kteří KZ ZZS ČR na konferenci reprezentovali veřejně.
Jako předsedající jednotlivých odborných bloků to byli pánové Bc.Radek Benda a Bc.Martin Spurný, a v předsednictvu I.diskusního panelu naší komoru zastupoval pan Aleš Koranda.
Se svými velmi dobře zpracovanými přednáškami nás za KZ ZZS ČR reprezentovali tito členové komory : Oldřich Škorňák s přednáškou na téma Polytraumata a RZP, Michal Mikeš a Karel Böhm s přednáškou Práce záchranářů v podmínkách centra metropole, Aleš Koranda s přednáškou Kompetence NLZP v PNP, Frühaufová Věra s prací na téma Asistence na ZZS HMP - USZS, Kamil Dominik Slapnička s přednáškou Vzdělávání – možnosti financování z fondů EU, Dominik Horn s prací na téma Co nás škola nenaučila aneb komunikace v práci zdravotnického záchranáře, David Machálek s přednáškou Společné operační středisko IZS,
Katarína Lukačinová a Jan Veselý s prací na téma Co (ne)umí budoucí záchranáři, Radim Holek s tématem Zdravotnický záchranář na Ostravské Univerzitě a v závěru prezentací ještě naše studentky Veronika Bulířová a Ivana Brodíková s přednáškou Přínos záchranářských soutěží pro práci profesionálního záchranáře.
I z výčtu této dlouhé řady jmen je vidět, jak obrovský aktivní podíl měli členové komory záchranářů na odborném programu konference.

Zvláštní poděkování patří již i výše zmiňované Kataríně Lukačinové, která nám pomohla při zajištění kolegů ze Slovenska, kteří přednesli velmi zajímavé přednášky na téma hromadných neštěstí, o která za poslední dva roky na Slovensku nebyla nouze. Předali nám tak cenné informace v oblasti, se kterou bohudík nemáme za poslední období v rámci ČR osobní zkušenost.
Tím také v poděkování okamžitě naváži a DĚKUJI všem hostům ze Slovenska. Vaše přednášky byly nejen pro nás cenné, ale i jejich zpracování bylo na velmi vysoké úrovni. Děkuji, a pevně věřím, že jsme neviděli a neslyšeli naposled.

Závěrem bych zde rád vyslovil své přesvědčení, že v budoucnosti ( věřím, že ne vzdálené ), až většina nelékařských zdravotnických pracovníků pracujících na ZZS pochopí, že Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky je tu pro ně, a že hodlá hájit jejich profesní zájmy, tak že se stanou jejími členy a tím přispějí i k tomu, že KZ ZZS ČR bude v této nedaleké budoucnosti schopna zorganizovat odbornou konferenci vlastní. S lidmi, kteří již v komoře záchranářů jsou to nebude problém zorganizovat ani odborně naplnit, ale pro možnost takovou velkou akci uspořádat a materiálně a technicky ji zajistit je nás v porovnání s možným potenciálem možných členů stále málo.
Tyto slova prosím berte i jako určitou výzvu k zamyšlení se, zda by jste se i VY nechtěli stát členy komory záchranářů a tím se spolupodílet na chodu a směřování organizace, která se snaží hájit profesní zájmy právě VÁS.
Jen pro úplnost uvedu, že na posledním zasedání vedení KZ ZZS ČR vedení odhlasovalo, že stejně jako vloni bude u nových členů, kteří se přihlásí v období od 1.11.2007 do 31.12.2007 platný členský příspěvek i na celý příští rok 2008.

P.S. Chci požádat účastníky konference, kteří pořídili nějaké fotografie z akce i z doprovodného programu, aby mi jich třeba jen pár zaslali na herrsigmund@seznam.cz a já bych je s jejich dovolením použil k obohacení fotogalerie naší webové stránky.

zaslaná fotodokumentace