Představení ZZS v Poděbradech

25.05.2009

.

Záchranáři a jejich program v Poděbradech

PODĚBRADY: Záchranná služba v sobotu v rámci Dne záchranářů představí své vybavení pro mimořádné události a hromadná neštěstí. Na 10. stanovišti u lázeňské kolonády bude probíhat prohlídka zdravotnického vybavení a interiéru sanitních vozů.

21.05.2009 Aktualizováno 21.05.2009 21:41:16

Návštěvníci také budou mít možnost vyzkoušet si jaké to je ležet ve vakuové matraci nebo mít nasazenou vakuovou dlahu. Bude probíhat měření tlaku. Záchranná služba bude zároveň po celou dobu akce provádět zdravotnický dozor.

V záchranářském stanu bude nepřetržitě probíhat výuka první pomoci a resuscitace na resuscitačních modelech pod dohledem školených záchranářů, kteří každý den jezdí do terénu.

Školitelé mají v plánu během dne zorganizovat i podrobné tématické přednášky v první pomoci na tato témata:
11:00 - resuscitace dětí s praktickým nácvikem
12:00 - resuscitace dospělých s praktickým nácvikem
14:00 - první pomoc při úrazech (krvácení, popáleniny, poleptání, zlomeniny, úrazy páteře)
15:00 - první pomoc při infarktu, cévní mozkové příhodě, epileptickém záchvatu, ………anafylaktickém šoku a intoxikaci

Zdroj: katastrofy.com

Foto a souhrnná zpráva