Překážela mu sanitka, na řidiče ZZS poslal policii s dechovou kontrolou

21.11.2014

Překážela mu sanitka, na řidiče ZZS poslal policii s dechovou kontrolou

Neskutečné, leč pravdivé

Dne 19. 11. 2014 zasahovala posádka rychlé zdravotnické pomoci pražské ZZS v ulici Bojasova v Kobylisích, kam byla přivolána k muži s bolestmi zad. Zaparkovaná sanitka dočasně omezila průjezd ulicí, ale jiná možnost parkování nebyla možná.

Po naložení pacienta do sanitky přišel k posádce rozzlobený muž a stěžoval si na špatnou průjezdnost. S vysvětlením se nespokojil a navíc pojal podezření, že je řidič sanitky opilý. Svou domněnku oznámil policii.

Do Nemocnice Na Bulovce, kam posádka pacienta převážela, dorazila policejní hlídka a řidič sanitky se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem. Kvůli křivému nařčení byla zbytečně jedna z našich posádek na několik minut vyřazena z provozu .

Byla by omezená průjezdnost ulice pro tohoto rozzlobeného Pražana tak zásadní i v případě, že by záchranáři zasahovali u jeho příbuzných?

Zdroj: modrahvezdazivota.cz