Prezident republiky podepsal tzv. „malou“ novelu zákona 96/2004 Sb.

09.04.2011

Prezident republiky podepsal tzv. „malou“ novelu zákona 96/2004 Sb.

Prezident podepsal zákony

Prezident republiky Václav Klaus podepsal v pátek dne 8. dubna 2011 tyto dva zákony:

1. Zákon ze dne 17. března 2011, kterým se mění zákon č. 13/1993 Sb., celní zákon…………………………………................................

2. zákon ze dne 28. března 2011, kterým se mění zákon č. 96/2004 Sb., o podmínkách získávání a uznávání způsobilosti k výkonu nelékařských zdravotnických povolání a k výkonu činností souvisejících s poskytováním zdravotní péče a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o nelékařských zdravotnických povoláních), ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů.

Novela zákona řeší otázky uznávání vzdělání a kompetencí středního a nižšího zdravotnického personálu a současně i aktuální situaci související s prodloužením platnosti osvědčení k výkonu povolání bez odborného dohledu.

Radim Ochvat, ředitel Tiskového odboru

Zdroj: Kancelář prezidenta republiky

P.S. V krátkém odůvodnění tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky jasně vidíme, že před všemi profesními organizacemi nelékařských zdravotnických pracovníků (NLZP) stojí ještě mnoho práce a úsilí, aby přesvědčily úřady, laickou i odbornou veřejnost, že termín střední zdravotnický personál (SZP) je dnes dávno překonaný a neplatný, neboť již velké množství nelékařských zdravotnických pracovníků ve svém oboru disponuje vyšším nebo vysokoškolským vzděláním.