Při nehodě RLP na Slovensku zemřel lékař a řidič je v kritickém stavu

Nehoda sanitky:
Lekár z relácie 112 zomrel,
kolega sa zotavuje!

Kým lekár zomrel, jeho kolega to prežil. Od štvrtkovej tragickej nehody sanitky leží v nemocnici a má za sebou náročnú operáciu!

Náraz totiž poškodil záchranárovi Martinovi (32) bránicu a brušnú dutinu. Lekári však vravia, že už je mimo ohrozenia života. Jeho dvaja kolegovia toľko štastia nemali. Záchranár Jozef Šárik (30) stále bojuje o život a jeho stav je veľmi vážny. Ich najstarší kolega, známy lekár Andrej Faglic († 57), bude mať v stredu pohreb.

Optimistické odkazy nechávajú priatelia a známi v profile zraneného záchranára Martina Chrappu (32) na facebooku. Všetci veria v jeho skoré uzdravenie: „Držíme ti palce! Bojuj, musíš vyhrať aj vyhráš! Zvládneš to, musíš byť silný!“ Martinove blížiace sa narodeniny s ním chcú osláviť už doma. Podľa lekárov to nie je vylúčené, mladý záchranár sa totiž pomaly zotavuje. „Po nehode sa podrobil operácii, jeho stav je v súčasnosti stabilizovaný, je mimo ohrozenia života,“ informovala hovorkyňa banskobystrickej Rooseveltovej nemocnice Jana Krupová.

Pri nehode, keď sa zrazila sanitka s autobusom a osobným autom, si totiž poškodil bránicu a brušnú dutinu. Jeho kolega Jozef Šárik (30), ktorý vozidlo so záchranármi šoféroval, však toľko šťastia nemá. „Jeho stav je veľmi vážny,“ potvrdila včera Krupová. Podľa príbuzných je vodič v umelom spánku, má opuch mozgu a roztrieštenú lebku. „Stále máme nádej a veríme, že sa uzdraví. Držte mu palce,“ povedala jeho partnerka, s ktorou má malé bábätko.

Na tragédiu životom doplatil známy lekár Andrej Faglic († 57). Ľudia sa s ním prídu poslednýkrát rozlúčiť v stredu do banskobystrického krematória v Kremničke. Bol totiž známym a uznávaným záchranárom, ktorý pomohol stovkám pacientov. Riadil aj zásahy lekárov v kraji pri televíznej relácii 112.

Tragická nehoda, ktorá sa stala vo štvrtok večer na najväčšom sídlisku Sásová, ochromila život v meste pod Urpínom na niekoľko hodín. Vodička Jana D. (44) zrejme nedala prednosť sanitke pri vychádzaní z vedľajšej cesty na hlavnú. Záchranárske vozidlo sa jej citroënu snažilo vyhnúť, ale narazilo pritom do linkového autobusu. Na mieste nehody zomrel lekár zdravotníckej posádky Andrej Faglic, dvaja záchranári sa ťažko zranili. Cestujúcim autobusu ani jeho vodičovi sa nestalo nič vážne. Policajná vyšetrovateľka začala v piatok trestné stíhanie pre usmrtenie

Autor: Nový Čas

Zdroj: čas.sk