První ZZS se všemi certifikacemi

11.02.2007

.

Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje p.o.
získala certifikáty kvality, životního prostředí a BOZP

V závěru loňského roku proběhl v Zdravotnické záchranné službě Olomouckého kraje (ZZS OK) certifikační audit, jehož závěrem byl certifikát shody systému managementu jakosti, environmentálního managementu a bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Předmětem certifikace, která byla zahájena v červnu loňského roku, byly hlavní činnosti organizace: přednemocniční neodkladná péče, zdravotnické asistence a transporty a vzdělávání ve zdravotnictví.

„Dobře fungující zdravotnická záchranná služba je nezbytnou součástí naplnění našeho hlavního cíle v oblasti zdravotní péče. Tím je zajištění dostupné a kvalitní péče pro občany Olomouckého kraje,“ uvedl při této příležitosti náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Ladislav Kavřík.

Výsledkem šestiměsíční práce bylo, že jsou jasně popsané procesy nakupování, řešení neshod, vyhodnocování spokojenosti, péče o přístrojové vybavení, řízení lidských zdrojů, řízení procesů poskytování služeb atd. Vše je konkretizováno a popsáno v stěžejním dokumentu, který je nazván Integrovaná příručka jakosti, environmentu a BOZP. S dokumentem, stejně jako s cíli a politikou jakosti, byli seznámeni všichni zaměstnanci organizace.

„Normy ISO zavedené do systému řízení přispějí k vyšší efektivitě práce a zkvalitnění všech podstatných procesů v organizaci a řízení,“ dodal ředitel ZZS OK Ivo Mareš.

Zdroj : Olomoucký kraj