První ZZS veřejně přiznává, že se letos dostává do finančních problémů

29.05.2011

První ZZS veřejně přiznává, že se letos dostává do finančních problémů

Zdravotním záchranářům na Vysočině hrozí nedostatek peněz

Zdravotním záchranářům na Vysočině hrozí už během léta nedostatek peněz. Finanční plán příspěvkové organizace kraje Vysočina počítá letos se ztrátou přes 30 milionů korun.

Radní proto navrhují zastupitelům, aby byl příspěvek na provoz záchranky prozatím zvýšen o 17 milionů korun na 157 milionů. Zastupitelé o tom rozhodnou v červnu.

Novinářům to řekl hejtman Jiří Běhounek (nestraník za ČSSD).

„Zvýšil se počet výjezdových stanovišť, vzrostly mzdy zaměstnanců, které však nepokrývají platby od pojišťoven, havarovalo několik záchranářských vozidel,“ vyjmenoval některé důvody současného stavu.

Pokud by zastupitelé zvýšení peněz na provoz neschválili, hrozilo by podle náměstka hejtmana Libora Joukla (ČSSD) zavření některých výjezdových stanovišť. „Tím bychom se však mohli dostat do kolize ze zákonem, protože záchranáři by nesplňovali dojezdové časy,“ uvedl.

Zdroj: zdn.cz