Psychicky nemocný napadl RLP

02.07.2007

.
V obci Ořech u Prahy zasahovali záchranáři v neděli večer u muže, který se údajně měl pokusit o sebevraždu předávkováním léky. Pětadvacetiletý pacient však na posádku sanitky zaútočil, řidiče sanitky kopal a škrtil, a způsobil mu oděrky a zhmožděniny ruky.

2.7. 2007 08:26

PRAHA - Záchranáři museli útočníka přemoci a zklidnit ho léky. "Zasahující lékař zjistil, že muž pravděpodobně požil větší dávku léku Diazepam. Ten může v určitých dávkách, v kombinaci s jinými léky a látkami a u některých lidí způsobit opačnou reakci organismu - tedy vyšší aktivitu až agresi," řekla Tereza Janečková ze záchranného sboru hl. m. Prahy.
"Zároveň se jednalo o psychiatrického pacienta, dlouhodobě se léčícího. Muže museli naši záchranáři bez další pomoci fyzicky zvládnout a poté zklidnit léky," dodala Janečková.
Záchranáři pak pacienta převezli na urgentní příjem nemocnice v pražské Motole. Do téže nemocnice byl převezen i zraněný řidič - utrpěl oděrky a zhmoždění pravého zápěstí a hřbetu ruky.

Zdroj : seznam.cz