Sanitka se po smyku převrátila na bok. Zranění jsou zdravotníci i pacient

04.02.2020

Sanitka se po smyku převrátila na bok. Zranění jsou zdravotníci i pacient

Sanitní vůz převážející pacienta do nemocnice havaroval dopoledne nedaleko Plzně. Řidič a zdravotní sestra utrpěli středně těžká zranění. Pacient má lehčí zranění horní končetiny.

Nehoda se stala mezi Chválenicemi a Losinou před půl jedenáctou.

„Sanita jela s pacientem do Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně,“ informovala mluvčí krajské záchranné služby Mária Svobodová.

Auto skončilo na boku, posádku museli hasiči vyprostit.Podle policie sanitní vůz jel se zapnutými majáky. „Za Chválenicemi se řidič v pravotočivé zatáčce dostal s vozidlem do neřízeného smyku, vyjel vpravo mimo komunikaci, kde havaroval v travnatém příkopu,“ popsala policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Na místo nehody záchranáři vyslali vrtulník, který se zrovna vracel z výjezdu na základnu v Líních, a dva vozy rychlé zdravotnické pomoci.

Účastníci nehody utrpěli lehčí a středně těžká zranění. „Převážený pacient utrpěl lehčí zranění v oblasti horní končetiny. Do nemocnice jsme ho přepravili pozemní cestou, stejně jako zraněného řidiče,“ sdělila Svobodová.

„Posádka letecké záchranné služby převážela do nemocnice zdravotní sestru,“ upřesnila mluvčí záchranky.

Dechová zkouška na alkohol u řidiče měla negativní výsledek. „Příčina a okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ dodala Hokrová.

Policisté v místě nehody řídí dopravu kyvadlově, omezení podle odhadů potrvá do půl druhé odpoledne. Po dobu vyprošťování sanitky bude komunikace uzavřena úplně.

Zdroj + fotogalerie: idnes.cz