Sanitka ZZS SČK zůstala po nehodě tří vozidel v příkopě na střeše

16.09.2013

Sanitka ZZS SČK zůstala po nehodě tří vozidel v příkopě na střeše

Řidič se vyhýbal sanitce a havaroval, záchranáři skončili na střeše v příkopu

Zásah vrtulníku záchranné služby si v pondělí vyžádala nehoda tří aut na Benešovsku. Při střetu osobního auta a kamiónu se těžce zranil řidič škodovky. Havarovala také sanitka jedoucí v protisměru.

Nehoda se stala krátce před 13. hodinou u Vrchotových Janovic. Řidič Škody Octavie předjížděl kamión, když si všiml v protisměru jedoucí sanitky, začal brzdit spolu s kamiónem a střetli se. Škoda byla odhozena do protisměru, kde se srazila se sanitkou. Ta skončila převrácená na střeše v příkopu.

„Při nehodě se těžce zranil řidič škody. Policisté nehodu vyšetřují,“ řekla Novinkám mluvčí policie Soňa Budská.

„Řidič byl vrtulníkem s polytraumaty převezen do nemocnice v Praze - Motole. Sestra a řidič ze sanitky do příbramské nemocnice. Řidič utrpěl otřes mozku, sestra zranění rukou,” informoval Novinky mluvčí záchranné služby Petr Mach a dodal, že sanitka se vracela z případu bez použití majáku.

Silnice číslo 18 musela být uzavřena a doprava odkloněna přes Vrchotovy Janovice. Dopravní centrum předpokládá omezení dopravy do 16:50.

Ondřej Kořínek, Novinky

Zdroj + foto novinky.cz