Sčítání lidu 2011 má přispět i k optimalizaci výjezdových stanovišť

25.02.2011

Sčítání lidu 2011 má přispět i k optimalizaci výjezdových stanovišť

Data ze Sčítání lidu přispějí k tomu,
aby dojela sanitka včas

Výstupy ze Sčítání lidu, domů a bytů 2011 najdou uplatnění při plánování rozmístění výjezdových základen zdravotnické záchranné služby. Uvedl to mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň.

Podle Sršně jsou pro rozmisťování výjezdových základen zdravotnické záchranné služby důležitá data k počtu obyvatel. „Při plánování sítě výjezdových základen zdravotnické záchranné služby se po schválení připravovaného zákona o zdravotnické záchranné službě bude vycházet z několika kritérií, pro jejichž stanovení je počet obyvatel v určitém místě klíčový,“ připomněl Sršeň s tím, že tato kritéria budou vždy dávat do souvislosti velikost obce a maximální dobu, do kdy musí sanitka dorazit k případu.

Pokud bude mít obec více než 50 000 obyvatel, bude muset záchranka dorazit na místo nejpozději do 10 minut. U malých obcí do 200 obyvatel bude činit tato doba nejvýše 20 minut. U obcí mezi 200 a 50 000 obyvateli bude muset záchranka dorazit buď do 10, nebo do 15 minut.

Podle Sršně je počet tzv. výjezdových základen a jejich rozmístění závislé i na demografických, topografických a rizikových parametrech území obcí a městských částí. „Aktuálně registrujeme 265 stanic, jejich počet se v případě schválení zákona ale možná ještě o zhruba 40 zvýší,“ dodal mluvčí.

Zdroj: novinky.cz

Dle vzoru formuláře pro sčítání lidu jsem usoudil, že informace označené jako povinné naše úřady od nás dokonce na několika úřadech mají a stačilo je jen nějakým programem sjednotit.

Pouze informace č. 5 – „Bydliště v rozhodný okamžik“ je z celého formuláře informací, kterou u většiny z nás asi úřady skutečně nemají a ta by mohla být příčinou onoho optimistického sdělení v titulku.