Sekce ZZS v ČAS ukončila činnost

.

Zpráva vedení KZ ZZS ČR k ukončení činnosti
sekce ZZS – České asociace sester

Určitě jste mnozí z Vás zaregistrovali informaci, která proběhla v některých zdravotnických mediích a týká se ukončení činnosti sekce zdravotnických záchranných služeb (ZZS) při České asociaci sester (ČAS).

Tato sekce fungovala několik let, jako jedna z prvních profesních organizací, sdružující střední zdravotnické pracovníky ZZS v České republice.

Po vzniku a zahájení činnosti Komory záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky (KZ ZZS ČR) jsme se zástupci sekce ZZS – ČAS společně jednali dne 6. června 2006, o připravovaných novelách zákona 96/2004 Sb., a vyhlášky 424/2004 Sb., – viz. aktualita na webu KZ ZZS ČR.
Toto jednání probíhalo na Odboru krizové připravenosti Ministerstva zdravotnictví ČR.

Sekce ZZS – ČAS v průběhu svého několikaletého působení mnoho pozitivního dokázala a mezi členy této sekce bylo mnoho schopných a pracovitých kolegyň a kolegů, které bych tímto chtěl jménem celého vedení KZ ZZS ČR oslovit a nabídnout jim, že pokud mají stále chuť a zájem, být nadále aktivní a zdravotnickému záchranářství v ČR pomáhat, aby ve svoji práci pokračovali ve stávající a funkční profesní organizaci – KZ ZZS ČR.

Někteří z členů sekce ZZS – ČAS již „naše řady“ rozšířili, jiní nejsou dosud rozhodnuti a zatím váhají, někteří již mají jiné plány.

Uvítáme v KZ ZZS ČR všechny, kterým není lhostejná budoucnost, současné postavení, podmínky a další vývoj i prezentace naší profese, tedy profese nelékařských zdravotnických pracovníků (NLZP) na ZZS.

Vaše případné dotazy rádi zodpovíme, a chci i věřit, že už teď se komora záchranářů může těšit na přínosnou spolupráci některých z vás v KZ ZZS ČR.

S pozdravem a s úctou,

Bc. Radek Benda