Silniční pirát vybrzdil na dálnici D1 sanitku s pacientem

Silniční pirát vybrzdil na dálnici D1 sanitku s pacientem

S agresivním silničním pirátem se setkala na začátku března posádka vězeňské sanitky, která s majáky převážela nemocného vězně po dálnici D1. Řidič na ně najížděl a vybrzdil je. Policie ho našla a nyní hledá svědky incidentu.

Sanitka projížděla po dálnici 5. března před půl desátou dopoledne poblíž 224. kilometru. Podle policie řidič stříbrné octavie dojel sanitku a dožadoval se uvolnění cesty. To posádka sanitky z taktických důvodů udělat nemohla, a tak se jí silniční pirát několik kilometrů držel.

„Hazardérovi došla trpělivost a začal sanitku nebezpečně podjíždět zprava. Zrovna ve chvíli, kdy v tomto pruhu jelo nákladní vozidlo. Přesto se šoférovi riskantní myškou podařilo před ně dostat, a jako bonus ukázal strážným v ochranných oblecích vztyčený prostředníček,“ popsal mluvčí policie Petr Vala.

To však nebyl konec. Agresivní šofér sanitku nakonec předjel a dupl na brzdu. Tragickému následku zabránila pohotová reakce řidiče sanitky. Auta skoro zastavila na pár centimetrů od sebe.

Policisté řidiče vypátrali, ale potřebují svědky, kteří incident viděli. Informace mají volat na linku 158. Případ se vyšetřuje jako pokus o ublížení na zdraví a poškození cizí věci.

Zdroj: novinky.cz