Skončil II.celostátní sněm KZ ZZS ČR - přidán TV záznam a 5.4.07 přidána fotodokumentace

04.04.2007

.
Druhý celorepublikový sněm Komory záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky je minulostí. Chci ještě jednou touto formou poděkovat všem delegátům jednak za účast ( mnozí přijeli opravdu z daleka ) ale hlavně také za zodpovědný a aktivní přístup během celého dlouhého jednání. Znovu bych chtěl i touto formou poděkovat váženým hostům, kteří si ve svých nabitých pracovních programech udělali místo a přijali naše pozvání. Celé jednání asi nejlépe vystihuje přijaté usnesení, která zde předkládám.

Usnesení II. sněmu Komory záchranářů ZZS ČR,

konaného

30.3.2007 v Olomouci

Úvodem přivítal člen předsednictva KZ ZZS ČR Petr Tomáš hosty sněmu Komory záchranářů ZZS ČR primátora města Olomouce Martina Novotného, ředitelku odboru krizové připravenosti MZ ČR MUDr. Danu Hlaváčkovou, ředitele ZZS HMP MUDr. Zdeňka Schwarze, ředitele ZZS Olomouckého kraje MUDr.Ivo Mareše, MBA, vedoucího lékaře ZZS Středočeského kraje – oblasti Kolín – Nymburk MUDr. Jiřího Franze a člena předsednictva ČAS - sekce ZZS Bc. Marka Uhlíře.

Primátor Statutárního města Olomouce Martin Novotný přivítal přítomné v Olomouci.

Byly zvoleny pracovní komise II. Sněmu KZ ZZS ČR :

zapisovatelem schválen Aleš Koranda

ověřovatelem zápisu schválen Petr Štěpánek
přítomno : 71 pro návrh : 71 proti návrhu : 0 zdržel se : 0

předseda mandátové a volební komise schválen
Mgr. František Klein

členové mandátové a volební komise schváleni Jaroslav Kopeček, Monika Vilímová

členové návrhová komise schváleni Roman Hadač, Lucie Danková
přítomno : 71 pro návrh : 71 proti návrhu : 0 zdržel se : 0

Programu II. sněmu KZ ZZS ČR. Po jeho přednesení bylo hlasováno o přijetí programu II.Sněmu
přítomno : 71 pro návrh : 71 proti návrhu : 0 zdržel se : 0
Program II. Sněmu KZ ZZSČR byl přijat.

Příspěvky hostů sněmu KZ ZZS ČR :
MUDr. Zdeněk Schwarz – informace k připravované konferenci v Praze, systémy fungování ZZS HMP
MUDr. Dana Hlaváčková – připravovaná legislativa, kompetence záchranářů, náhled na KZ ZZS ČR, postřehy z její činnosti
MUDr. Jiří Franz – prezentace Motivační a programové kompiláty Komory záchranářů

Zpráva o činnosti KZ ZZS ČR za období 4/2006 – 3/2007
Přednesena prezidentem KZ ZZS ČR.ZDE a příspěvek do diskuze
V diskusi ke zprávě o činnosti KZ ZZS ČR bylo oceněno založení sbírky na pomoc zdravotnické záchranářky vážně zraněné při výkonu povolání. Jiné příspěvky nebyly zaznamenány.

Zpráva o hospodaření KZ ZZS ČR za období 10/2005 – 12/2006 byla po jejím přednesení přijata bez připomínek.

Rozpočet KZ ZZS ČR pro rok 2007
Po jeho přednesení byly navrženy dvě změny :
A) Výše rezervního fondu 100.000,- Kč - návrhem změněno na 50.000,- Kč
B) Do výdajů 2007 - vložení bodu 4. činnost krajských organizací
KZ ZZS ČR ve výši 50.000,- Kč
Přítomno : 56 pro návrh : 55 proti : 0 zdržel se : 1
Rozpočet pro rok 2007 byl i s navrženými změnami rozpočtu schválen.

Návrhy předložené delegáty návrhové komisi :

Vytvoření pracovní skupiny, zabývající se vzděláváním, certifikací a vývojem nelékařských pracovníků ZZS ( návrh podal Petr TOMÁŠ )
přítomno : 64 pro návrh: 61 proti : 1 zdržel se : 2
Navrhovaný bod byl přijat.

KZ ZZS ČR požaduje při nejbližší novelizaci NV 564/2006 Sb. , aby do této bylo zaimplementováno ustanovení § 3 , odst. 4, písmeno n) zrušeného NV 213/2005 Sb. , které řešilo možnost bezproblémového zařazení zdravotnických pracovníků. KZ ZZS ČR zároveň vyzývá ostatní organizace sdružující pracovníky zdravotnických nelékařských profesí, aby se k našemu požadavku připojily. ( návrh podal Drahomír SIGMUND )
přítomno : 64 pro návrh : 51 proti : 0 zdržel se : 13
Navrhovaný bod byl přijat.

Sněm KZ ZZS ČR zavazuje předsednictvo k jednání s představiteli Policie ČR ve věci řešení nehod sanitních vozidel. ( návrh podal Martin SPURNÝ )
přítomno : 60 pro návrh : 59 proti : 0 zdržel se : 1

Schválení usnesení z II. Sněmu KZ ZZS ČR
přítomno : 55 pro : 55 proti : 0 zdržel se : 0
Usnesení II. Sněmu KZZS ČR bylo schváleno.

V Olomouci, dne 30.3. 2007

Aktualizováno 4.4.2007

Po zobrazení stránky nalezněte MIK 583 3.4.2007 a vedle klikněte pro přehrání vysoká/nízká a reportáž o II.snemu KZ ZZS ČR začíná na 8,50 minutě

TV reportáž NOVA+PRIMA