Skvělý lidský čin záchranáře

29.11.2007

.

Skvělý lidský čin záchranáře mimo službu

PRAHA/TŘEBÍZ: Ve středu se stala vážná nehoda v obci Třebíz nedaleko Loun ve středních Čechách při které byla vážně zraněna teprve patnáctiletá dívka. Neštěstí se odehrálo přímo před očima záchranáře pražské záchranné služby, který jel přednášet do Teplic.

29.11.2007 Aktualizováno 29.11.2007 11:20:23

Dívku, která vyběhla za autobusem, srazil kolemjedoucí osobní automobil. „Pan Šavel okamžitě zastavil, zorganizoval zajištění místa nehody, přivolal zdravotnickou záchrannou službu, poskytl odbornou pomoc,“ řekla mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová.

Vzhledem k mechanismu úrazu záchranář sám zavolal leteckou zdravotnickou záchrannou službu z Prahy-Ruzyně. Záchranářský vrtulník okamžitě vyletěl na pomoc a na místo nehody dorazil ve stejnou chvíli jako pozemní sanitní vozidlo s lékařem ze Slaného.

Helikoptéra dívku s vážným poraněním hlavy následně dopravila do Fakultní nemocnice Motol. Díky správnému a rychlému jednání byla pacientka v nejkratší možné době předána do rukou lékařů adekvátního pracoviště.

„Skutečnost, že pan Šavel je profesionální záchranář, rozhodně ani v nejmenším neubírá nic na významu jeho skvělého činu. V civilu, prakticky bez pomůcek, s autem plným resuscitačních modelů mu patří velký dík. Pražská záchranka může být pyšná,“ poděkovala Ernestová

Zdroj : katastrofy.com