Soud ve Finsku odsoudil na doživotí zdravotní sestru. Zabila pět pacientů

27.12.2010

Soud ve Finsku odsoudil na doživotí zdravotní sestru. Zabila pět pacientů

Zdravotní sestra ve Finsku dostala za vraždy pacientů doživotí

Soud v Helsinkách rozhodl ve středu 22. prosince o doživotním trestu vězení pro 60letou zdravotní sestru, která zavraždila pět pacientů a chystala se připravit o život pět dalších. Žena starším pacientům podávala léky navíc.

Žena pacientům ve věku 70 až 91 let podávala medikamenty, jež jim nebyly předepsány, mimo jiné i sedativa a opiáty. Její jednání bylo zdánlivě bez motivu, shledal soud.

Aino Nykoppová-Koskiová byla zároveň uznána vinnou z dalších trestných činů včetně těžkého ublížení na zdraví a krádeže. Psychiatři došli zkoumáními k závěru, že sestra plně chápala důsledky svého jednání, i když trpí osobnostní poruchou.

Vraždy se udály v různých nemocnicích, pečovatelských domech a domovech pacientů mezi lety 2004 a 2009. Nykoppová-Koskiová tvrdila, že je nevinná a pacienti zemřeli přirozeně nebo proto, že si sami vzali moc léků.

Právník odsouzené uvedl, že se proti rozsudku odvolá.

Zdroj: novinky.cz