Střednětěžce zraněn lékař s řidičem

27.02.2008

.

Sanitka havarovala na cestě k pacientovi

Neobvyklou havárii, při níž nezvládl řízení profesionál z rychlé záchranné služby, vyšetřují od středečního časného rána policisté z Jihlavy. Sanitka vyjela k pacientovi do Dolní Cerekve. U obce Kostelec však skončila mimo silnici ve stromu. Centrála tak musela vyslat na pomoc další dva vozy. Lékař i řidič skončili v nemocnici a ještě nemohli být vyslechnuti.

27. 2. 2008 15:36 – JIHLAVA

„Řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy, vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Při havárii došlo k dvěma středně těžkým zraněním. Způsobená škoda je vyčíslena na dva milióny korun,“ řekla policejní mluvčí Jaroslava Slavíková.
Podle ředitele záchranky Lukáše Kettnera šlo o 34letého řidiče a o tři roky mladšího lékaře. „Lékaře jsme transportovali do brněnské nemocnice, ale nikoli kvůli závažnosti zranění, ale protože tam bydlí,“ upozornil šéf záchranky. Jak doplnil, pacient újmu neutrpěl - náhradní posádka jej dopravila do nemocnice ve stabilizovaném stavu.

fotodokumentace

Zdroj : novinky.cz

Za komoru záchranářů přeji všem účastníkům nehody brzké uzdravení !!!

Radek Benda
viceprezident KZ ZZS ČR