Středočeská ZZS má 9 nových vozů

16.06.2009

.

Střední Čechy brázdí devět nových sanitek

KLADNO: Územní středisko záchranné služby Středočeského kraje na slavnostní akci převzalo nové sanitní vozy pro potřeby svých výjezdových stanovišť. Akce začala v jednu hodinu odpoledne před budovou ředitelství záchranné služby.

16.06.2009

„Klíčky od devíti nových sanitních vozů Wolksvagen T5 Multivan převzal ředitel záchranné služby MUDr. Martin Houdek,“ řekla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Jedná se o poslední dodávku z 36 sanitních vozů objednaných v roce 2006, které záchranné službě dodala firma Sicar. Sanitní vozy zahájí svůj provoz na výjezdových stanovištích v Kladně, Roztokách u Křivoklátu, Mělníce, Mladé Boleslavi, Zruči nad Sázavou, Říčanech, Hořovicích a v Příbrami, kde budou tyto sanity dvě. Sanitní vozy budou vybaveny GPS navigací a zdravotnickým vybavením a do jednoho až dvou týdnů od slavnostního předání budou uvedeny do provozu.

Sanity byly uhrazeny z fondu reprodukce investičního majetku Územního střediska záchranné služby Středočeského kraje, který je ze 70% tvořen příspěvky kraje. Cena jednoho vozu bez vybavení je přibližně 2 230 000 Kč. Od roku 2003 záchranná služba uvedla do provozu celkem 60 nových sanitních vozů.

V roce 2003, kdy vzniklo Územní středisko záchranné služby Středočeského kraje, bylo průměrné stáří všech našich vozů 11 let, postupně se podařilo vozový park zmodernizovat tak, že jsou všechny vozy v průměrném stáří 3,5 roku. V současné době má Územní středisko záchranné služby Středočeského kraje k dispozici více než 80 sanitních vozů (včetně záložních) pro téměř 60 posádek na 34 výjezdových stanovištích.

„Jeden sanitní vůz ve Středočeském kraji najede průměrně 50 000 km za rok a tzv. zdravá hranice životnosti vozidel je 250 000 najetých km, trvanlivost jednoho sanitního vozu je tak přibližně kolem 5 let“, řekl ředitel Územního střediska záchranné služby Středočeského kraje Martin Houdek V roce 2008 záchranáři vyjeli celkem k 85 342 případům, jedná se tak denně o 234 výjezdů za den k pacientů ve Středočeském kraji.

Zdroj: katastrofy.com